Óriási bajba került Robert Fico: elveszítette többségét a törvényhozásban – azonnali lemondását követeli az ellenzék
Nem tettek jót a pénteki tömegtüntetések Szlovákia politikai stabilitásának.
Szakács László másképpen emlékezik.
Lapunk is beszámolt a szocialisták háza táján kialakuló legújabb botrányról. A párt felfüggesztette szerdán volt elnökét, Molnár Gyulát, aki a DK színeiben fog indulni az előválasztáson, majd érkezett az újabb hír: az MSZP nem támogatja országgyűlési képviselőjét, a Baranya megyei Szakács Lászlót az ellenzéki előválasztáson. A szocialisták állítólag attól féltek, hogy a korábbi alpolgármester átmegy a DK-hoz.
Szakács elmondása szerint Tóth Bertalan „telefonon rúgta ki”, miközben ő az autópályán autózott. A Szakács-üggyel kapcsolatban megszólalt Horváth Csaba zuglói polgármester is, aki az ATV Start vendége volt péntek reggel.
„Elég valószerűtlen, hogy ha valakivel egy ilyen dolog történik, fél órán belül kész programja van arra, hogy sajtótájékoztatót tartson a DK-val” – vélekedett az MSZP fővárosi frakcióvezetője. Szakács ugyanis egy DK-s sajtótájékoztatón jelentette be, hogy távozni kényszerül, miután visszavonták Szakács László jelöltségét Baranya megye 2-es számú választókerületében.
A beszélgetés során szóba került Tóth Csaba zuglói jelölt is, aki a Partizánnak adott interjújában amiatt kritizálta az ugyancsak zuglói jelölt Hadházy Ákost, hogy a független országgyűlési képviselő „nyolc év fideszes politizálás után elárulta a párttársait a trafikmutyi kiszivárogtatásával”.
ugyanakkor, mint azt kifejtette: szerinte Tóth nem is erre utalt az interjúban. „Ezek csak kiragadott részletek” – fogalmazott.
Szerinte Tóth véleménye az – és ezzel a Zuglói polgármester is tud azonosulni –, hogy Hadházynak, amikor észlelte a problémát, a rendőrségre kellett volna mennie, hogy feljelentést tegyen. „Ha valaki egy közösségbe tartozik, az nem diktafonnal a zsebében járkál, azért mert, hogy esetleg valamikor jó lehet valamire” – vélekedett Horváth, aki szerint ez morálisan elutasítandó, és „árulásnak” számít.
Horváth szerint,
Arra a kérdésre, hogy a közelmúltban kilépett MSZP-s politikus talán éppen Horváth logikája mentén cselekedtek, amikor távoztak pártból, Horváth úgy válaszolt: szerint nem erről van szó.
„Ez egy közlekedőedény, a politikában mozognak a szavazók. Például a Jobbik és a Momentum között egy állandó közlekedés van a választók, a szavazók, a szimpatizánsok között. Ha egy picit erőteljesebb a Jobbik kommunikációja, akkor oda mennek a szavazók. Ha kevésbé, vagy zöldebb a megközelítés, vagy liberálisabb a megközelítés, akkor a Momentum felé. Az MSZP és a Demokratikus Koalíció között is van egy ilyen fajta közlekedőedényi mozgás. Az, hogy ez időnként politikusokat is elér, ez benne van a pakliban. Ne zárjuk ki, hogy egy későbbi időpontban ennek az ellenkező folyamatát láthatjuk majd” – vélekedett.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd